wtorek, 8 marca 2016

"Między książkami" Gabrielle Zevin.

Zapraszam na recenzję.
Autor: Gabrielle Zevin

Tytuł: Między książkami (org. The storied life of A.J. Fikry)
Data wydania: kwiecień 2014 (w Polsce lipiec 2014)
Liczba stron: 268
Wydawnictwo: W.A.B.
Gatunek: Powieść obyczajowa

Gabrielle Zevin, możecie kojarzyć jako autorkę jednotomowych powieści obyczajowych i dystopijnej "Trylogii czekolady". Jest również scenarzystką.

"Między książkami" jest jedną z tych pozycji, o których lepiej nie wiedzieć za dużo przed przeczytaniem ich. Z mojej strony dowiecie się tylko, że jest to słodko-gorzka opowieść o zrzędliwym księgarzu mieszkającym na niewielkiej wyspie oraz pracownicy małego wydawnictwa.

Bardzo spodobał mi się fakt, że bohaterowie czytają istniejące w rzeczywistym świecie książki, po który czytelnik może sam sięgnąć i lepiej wejść w sytuacje bohaterów.

Pomimo swego niedużego rozmiaru powieść zawiera mnóstwo ciekawych wydarzeń, zwrotów akcji, inteligentnych bohaterów z krwi i kości. Nie jest to kolejny, jednowątkowy romans, każde działanie postaci niesie ze sobą konsekwencje, stają oni prze ciężkimi, życiowymi wyborami. 

Tę pozycję bardzo dobrze się czyta. Wydarzenia łączą się ze sobą i powoli układają się w jednolita całość. Jest wiele momentów wzruszeń, szczególnie pod koniec.

Osobiście jestem zachwycona dziełem Gabrielle Zevin, dawno nie czytałam tak dobrej książki. Zostaje ona na dłużej z czytelnikiem, skłania do refleksji, więc polecam ją serdecznie wszystkim, którzy szukają w lekturze czegoś więcej niż tylko rozrywki. 

Moja ocena dla tej pozycji to 9/10. Książka jest dosyć krótka, ale kryje w sobie wiele.

A wy, spotkaliście się już z A.J.'em?

6 komentarzy:

 1. Bardzo wysoka ocena, koniecznie muszę upolować tę książkę! ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam w planach zakup tej pozycji ale niestety nakład się wyczerpał :( Będę polować dalej!
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Postawiłaś bardzo wysoką ocenę.
  Niestety nie kojarzę tej autorki - nawet z jej innych książek, ale postaram się z nią zapoznać. Zawsze należy próbować nowych rzeczy.
  Pozdrawiam,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę mam już bardzo, bardzo długo na swojej półce bo udało mi się ją kiedyś upolować za naprawdę śmieszną cenę, ale totalnie nie mam motywacji do przeczytania jej :) Jestem zaskoczoną tą dobrą opinią bo jeszcze z taką się nie spotkałam, może w końcu ruszę swoje cztery litery i poświęcę trochę czasu tej pozycji ;) Cieplutko pozdrawiam ♥ impresjalnie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miała okazji jeszcze zapoznać się z tą książką, ale mam mieszane uczucia co do niej. Super recenzja!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam dużo o tej książce i to przeważnie dobre rzeczy, ale jeszcze nie czytałam. ;)
  Buziaki. :**

  OdpowiedzUsuń