piątek, 17 lipca 2020

Mid Year Freak Out book tag

Tak jak obiecałam w poprzednim poście - dziś przychodzę do was z tagiem podsumowującym pierwszą połowę roku 2020.

W okresie od stycznia do czerwca udało mi się przeczytać 52 książki. Tylko 4 z nich były po angielsku, resztę czytałam w języku polskim. 4 książki czytałam dzięki współpracy z wydawnictwem Media Rodzina. Udało mi się przesłuchać 14 audiobooków. 10 przeczytanych przeze mnie powieści było napisane przez polskich autorów.

A teraz przejdźmy do pytań z tagu...


1.Najlepsza książka tego półrocza.

Z mojego goodreads wynika, że tylko dwie książki w tym półroczu dostały ode mnie 5/5 gwiazdek, z czego jedna to był re-read. Dlatego najlepszą dotychczas książką tego roku zostaje "Ballada ptaków i węży" Suzanne Collins. Podrzucam link do recenzji.

2. Najlepsza kontynuacja serii.
Jak się okazuje, trochę tych kontynuacji przeczytałam. Ale postawię na "The Vanishing Stair" Maureen Johnson, czyli kontynuację "Truly Devious". Coś takiego jest tych książkach, że mnie przyciąga. Ja jestem wielką fanką seriali o Scoobym Doo, a to strasznie mi się z nimi kojarzy. Więcej o serii pod tym postem.


3. Nowość, za którą chcesz się zabrać.
Na pewno chcę przeczytać "This Coven Won't Break" Isabel Sterling, bo pierwsza część tej serii bardzo mi się podobała.

4. Wyczekiwana premiera na drugą połowę roku.
W Polsce będzie to "Finał Rosie" Graeme Simsiona, bo kochaaaam Rosie i Dona i całą tę historię. Czekam też na "Midnight Sun" Stephanie Meyer.

5. Największe rozczarowanie tego półrocza.
Z bólem serca to przyznaję, ale była to "Znikająca ziemia" Julie Phillips. Ja zwykle nie mam wysokich oczekiwań, ale wyjątkowo co do tej miałam. Niestety, książka mnie wynudziła, przez 3/4 czytamy historie osób, które nie mają nic wspólnego (albo bardzo niewiele) z głównym wątkiem. I ja rozumiem czemu ta powieść może się podobać i jakie intencje miała autorka, jednak do mnie to nie trafia.

6. Największa niespodzianka tego półrocza.
Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie "Niebezpieczne związki" Pierre'a Choderlosa de Laclosa. Stały u mnie na półce od WTK 2018, wzięłam je z wymiany. Wiedziałam tyle, że to klasyk. Skoro klasyk, to pewnie ciężki i trudny. Nic bardziej mylnego. Na EmpikGo znalazłam audiobooka czytanego przez kilku lektorów i strasznie się wciągnęłam w tę historię. Dworskie dramaty, intrygi, coś niesamowitego, polecam.

7. Nowy ulubiony autor.
Jestem tylko po jednej książce, ale Gabriel Garcia Marquez. Podoba mi się jego styl, temperament przebijający się przez zachowania bohaterów i z przyjemnością sięgnę po kolejne jego książki.

8. Najnowszy crush książkowy.
Mark Darcy. End of discussion. 9. Najnowszy ulubiony bohater.
Hamlet. Moja nowa ulubiona drama queen i attention bitch.

10. Książka, która doprowadziła cię do łez.
Wszyscy byliśmy w tym miejscu i ja nie będę oryginalna, jak powiem, że "Małe życie" Hanyi Yanagihary całkowicie mnie zniszczyło. Tylko siedziałam i czekałam i zastanawiałam się czy można bardziej - i tak, można.

11. Książka, która dała ci radość.
Cała seria o Bridget Jones Helen Fielding. Rzadko coś w książkach bawi mnie tak, że śmieję się na głos, ale Bridget jest w tym najlepsza.

12. Ulubiona adaptacja filmowa książki, którą obejrzałaś/eś w tym półroczu.
Zdecydowanie "Emma" w reżyserii Autumn de Wilde. Zdążyłam zobaczyć ją jeszcze w kinie i od razu się zakochałam. Po pierwsze - Jane Austen. Po drugie Anya Taylor-Joy i jej chemia na ekranie z każdą inną postacią, jest wspaniała. 13. Ulubiony wpis na blogu z tego półrocza.
Moje przygotowania do OWLs Readathon, jest to coś innego od tego co robię zawsze, czyli recenzję i podsumowania zbiorcze albo tagi. Chcę w końcu doczytać ostatnią książkę, żeby podsumować całą akcję i pokazać co udało mi się przy okazji stworzyć.

14. Najładniejsza okładka książki kupionej w tym półroczu.
Te dwie:


15. Książka, którą chcesz skończyć czytać w następnym półroczu.
Na pewno musi to być "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu" Anny Lange. Za długo się męczę.


I to tyle. Mam nadzieję, że tag wam się podoba.
Do zobaczenia następnym razem :)
1 komentarz:

  1. "Niebezpieczne związki" czytałam dawno temu. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do tej książki.

    OdpowiedzUsuń